262 悅湖山莊 <> 大埔大福街 [ 14# 附最新不經林村方案 ]
[複製鏈接]
|
去大埔平過261??(而且直接同261同路線在富泰段)
另外,上村完左之後其實都係要跟64K咁行到康樂園。我覺得無需有屯門至上村特快,如果真係要快,搭鐵去完元朗/錦上路轉車好了。
班次方面,我覺得OK...263都唔係太密,而且263可以靠城隧拉多D客,呢條線得大埔客,其實...有D密左添! |
|
|
|
|
樓主唔係唔知 275 最初都係飛晒汀角路 D 站
最後俾人話架車行經又唔停站 (加上唔計上課日 275 真係好吉)
最後咪又係要停番晒
我諗你的久站建議最後的下場和 275 都差唔多 |
|
|
|
|
屯門去大埔係尷尬既,都好難開到線,不論向南走屯公+城隧定北走元朗公路、環迴加吐公,都係兜路既,行入錦田又讓人覺得慢。
建議樓主:直情飛埋錦田公路啦!走錦田繞道+林錦,雖然我唔知可以快幾多;林錦就有限度停站,建議停許願樹、嘉道理農場同一定要停既必停站(記得林錦係有架)。 |
|
LL3850
|
|
|
往大埔途經車站:
$15.00 悅湖山莊總站、湖翠樓、兆禧苑、美樂花園、蝴蝶鐵路站、新屯門中心、龍門居、豐景園、翠寧花園、友愛邨、屯門公園、何福堂書院、庇護工場、景峰花園、屯門醫院、兆康鐵路站、彩暉花園、嶺南大學、富泰邨、$5.70 欣翠花園、嘉盛苑、基新中學、粉嶺鐵路站、景盛苑、華心邨、廣福邨、廣福道、寶鄉橋、大埔太和路、大埔中心、怡雅苑、大埔大福街
往屯門途經車站:
$15.00 大埔大福街、救恩書院、富善邨、大埔中心總站、安祥路、廣福道、廣福邨、$12.00 花都廣場、欣盛苑、蓬贏仙館、基新中學、嘉盛苑、華慧園、$4.60 富泰邨、嶺南大學、彩暉花園、景峰花園、新圍仔、何福堂書院、屯門市中心、安定邨、兆麟苑、豐景園、龍門居、新屯門中心、兆山苑、蝶心樓、湖碧樓、屯門碼頭兆禧苑、邁亞美海灣、悅湖山莊總站
時間表:
屯門開:
星期一至六
0645-0930 11-16
0930-1800 18-20
1800-1930 15-17
1930-2100 20-22
大埔開:
星期一至六
0645-0930 11-16
0930-1800 18-20
1800-1930 15-17
1930-2100 20-22 |
|
|
|
|
站在本人獨立立場,我實支持,無論去大埔定去屯門,條路線完完全全切合我所需。
但站在整體立場,我唔覺得屯門去粉嶺呢帶加大埔有好大需求,
我住碼頭區時去大埔就覺得59M轉73X最平最方便。就算你咁行我都認為係咁。
係市中心去大埔,我又唔鍾意同你係景峰咁兜。我都一樣揀44。
淨係呢兩個客倉,都推動唔到人要坐你。 |
|
七擒孟獲尚知廉恥,但某相....
|
|
|
就算攀上1:10可以用快線爬頭, 大車爬大車, 頂多咪快得果幾個車位... |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|