現時九龍東<>港島東路線只有606一全半全日線
惟定線迂迴, 兼且涉及兩間巴士公司
再加上現有持份者對改動都有一定抗拒程度
故此希望透過招標新路線解決相關問題
616 彩虹<>小西灣(藍灣半島)
服務時間
彩虹開: 0600-2300
小西灣(藍灣半島)開: 0600-2300
收費
與606收費表相同
班次
0600-0700: 30分鐘
0700-0730: 15分鐘
0730-0830: 12分鐘
0830-0930: 15分鐘
0930-1600: 20分鐘
1600-1800: 15分鐘
1800-1900: 12分鐘
1900-2100: 15分鐘
2100-2200: 20分鐘
2200-2300: 30分鐘
站位
小西灣(藍灣半島)開:
00. 小西灣(藍灣半島)
01. 富怡花園
02. 小西灣邨
03. 富城閣
04. 樂軒臺
05. 環翠商場
06. 環翠邨澤翠樓
07. 環翠邨卓華樓
08. 環翠邨豐興樓
09. 天主教海星堂
10. 興民邨
11. 山翠苑
12. 筲箕灣東官立中學
13. 阿公岩道
14. 南安里
15. 新成街
16. 海晏街
17. 西灣河文娛中心
18. 太富街
19. 康怡廣場
20. 東區海底隧道收費廣場
21. 藍田站
22. 觀塘法院
23. 創紀之城
24. 牛頭角站
25. 觀塘定富街
26. 牛頭角下邨
27. 德福花園
28. 九龍灣站
29. 啟泰苑
30. 丹鳳樓
31. 彩虹總站
彩虹開:
00. 彩虹總站
01. 啟業邨
02. 九龍灣站
03. 牛頭角下邨
04. 觀塘道休憩處
05. 創紀之城
06. 觀塘市中心
07. 觀塘游泳池
08. 藍田站
09. 東區海底隧道收費廣場
10. 康山花園
11. 康怡廣場
12. 太安樓
13. 海晏街
14. 愛秩序灣道
15. 南安里
16. 鯉魚門公園
17. 東區醫院
18. 高威閣
19. 康民街
20. 興華邨興翠樓
21. 興華邨卓華樓
22. 青年廣場
23. 怡泰街
24. 漁灣邨
25. 常安街
26. 富欣花園
27. 培橋小學
28. 小西灣(藍灣半島)
走線參考
小西灣(藍灣半島)開: https://goo.gl/maps/SuCohmjz18xhYoQN6彩虹開: https://goo.gl/maps/k4fDTcnX7EKpdcFJ9
*Google map未能準確顯示彩虹總站位置
配合措施
(1) 606班次將更改為20/ 30分鐘一班
|
|
|
|
|
支持建議.
btw,但走線有70%同地龍(龜鐵),東隧紅Van平行;唔否扣成惡性競爭呢?
仲有,呢條招標線講到要抽606車源做,就應該公平D直頭由城九聯營咪仲好.
|
|
|
|
|
港鐵根本冇得爭因為港島東搭港鐵去九龍東有好大缺點
(1) 轉2次線
(2) 鰂魚涌站轉車極度不便
睇下當年觀塘線"放棄"過海之後, 601/ 619呢批線越做越大就知港鐵競爭力唔高
紅van對於政府而言係除之而後快
而且巴士深入小西灣/ 太古, 呢樣小巴係做唔到
|
|
|
|
|
好似606X咁上橋唔係唔得, 但係非繁/ 假日客源會唔夠所以606X可以keep住畀柴小有更特快服務出九龍東
但假日/ 非繁而言, 做埋西灣河/ 康怡先係明智之舉
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|