現時 680X 及 681 重疊 , 而 681 非繁時客源不廣 , 班次不密
且 680 與 111 轉乘作用有限
個人建議考慮善用資源 , 提升服務 , 故建議重整網絡 , 提升服務
680x, 681P 早上班次將予以取消
681 則延長至利安及中環港澳碼頭
繁忙時間加設特別班次,
由利安往中環港澳碼頭(特快中環班次) 及 馬鞍山市中心往中環交易廣場
681 新定線如下 :
往港島方向 :
錦英路,馬鞍山路,西沙路,馬鞍山市中心總站,西沙路,恆康街,馬鞍山路,大老山公路,大老山隧道,觀塘繞道,東區海底隧道,東區走廊,維園道,告士打道,內告士打道,分域街,軒尼詩道,金鐘道,德輔道中,雪廠街,干諾道中
往新界方向 :
港澳碼頭通道,干諾道中,民吉街,統一碼頭道,民吉街,干諾道中,夏愨道,紅棉路支路,軒尼詩道,怡和街,高士威道,興發街,東區走廊,東區海底隧道,鯉魚門道,觀塘繞道,大老山隧道,大老山公路,馬鞍山路,恆康街,西沙路,馬鞍山路,錦英路
* 本線為早上繁忙時間不停東區海底隧道車站
681 特別班次(681X) - 利安往中環交易廣場(特快中環班次) :
錦英路,西沙路,馬鞍山市中心總站,西沙路,恆康街,馬鞍山路,大老山公路,大老山隧道,觀塘繞道,東區海底隧道,東區走廊,維園道,告士打道,夏愨道,干諾道中,港景街
* 本線為灣仔之不停站班次 , 東區收費廣場後下一站為皇后像廣場
681 特別班次(681P) - 馬鞍山市中心往中環港澳碼頭 :
西沙路,恆輝街,寧泰路,保泰街,寧泰路,恆泰路,恆信街,富安花園巴士總站,恆信街,亞公角街,石門交匯處,大老山公路,大老山隧道,觀塘繞道,鯉魚門道,東區海底隧道,東區走廊,維園道,告士打道,夏愨道,紅棉路支路,琳寶徑,遮打道,昃臣道,干諾道中
681 班次為 2-10 分鐘一班 (繁忙時間為 2-6 分鐘一班)
681X 為早繁開出 7 個班次(班次為 6-10 分鐘一班)
681P 為早繁開出 9 個班次(班次為 5-10 分鐘一班)
其他 Quota 轉為 681 正線使用 , 使用車輛不變
(唯車輛由九巴/新巴改為九巴/城巴)
收費及轉乘按照 681 線處理
[ 本帖最後由 天空之神 於 2010-6-27 17:47 編輯 ] |
|
.
|
|
|
可否改走青沙,以銅鑼灣(天后)為終點站?
因爲現在往銅鑼灣方向要麽坐680要麽轉車。 |
|
新造的人、如鷹展翅上騰。
|
|
|
回復 2# 的帖子
如果要走青沙 , 一係要入馬場鬥塞 , 一係就要落第一城(市中心上又係塞)
一係就沙瀝公路 , 紅梅谷落山 , 不過唔知獅隧公路會塞幾耐
唔知以上 3 條路線邊條早繁最快 ? |
|
.
|
|
|
如果真係要行青沙公路,我會建議大老山公路 -> 沙瀝公路 -> 沙田圍路 -> 沙田鄉事會路 -> 青沙公路..
固然有燈,但係塞車位最多兩個:源禾路交界同落9號幹線果個位..
再唔係就沙瀝公路落橋 -> 右轉沙田路 -> 直行火炭路落..
不過一黎感覺上兜左,二黎果個位轉右都要幾急地cut線,較危險..
[ 本帖最後由 兜子 於 2010-6-26 23:15 編輯 ] |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|